Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Informacje ogólneKontaktAktualności
Informacje ogólne
Informacje ogólneKontakt
Informacje ogólneKontakt
Informacje ogólneKontakt
Informacje ogólneKontakt

CHÓR UNIWERSYTETU ROLNICZEGO

Informacje ogólne

Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie powstał w grudniu 2003 roku, przy ówczesnej Akademii Rolniczej w Krakowie. Pomysłodawcami i promotorami działalności zespołu są prof. dr hab. inż. Kazimierz Wiech oraz dr Adam Świderski.  Od samego początku głównym zadaniem chóru jest uczestniczenie i uświetnianie uroczystości swojej Alma mater oraz promocja uczelni poza nią. Promując Uniwersytet Rolniczy chór koncertuje, bierze udział w konkursach i festiwalach w kraju jak i poza jego granicami. Występował w Macedonii (Skopje 2006 i Ohrid 2011), na Ukrainie, w Czechach i we Włoszech. Został zaproszony na Dni Muzyki Chóralnej w Knurowie w 2009 roku, Międzynarodowy Festiwal Wschód -Zachód-Zbliżenia Radomsko 2006 i Festiwal Duchowe Mosty Pojednania Lwów 2007 i Krynica 2010. Natomiast w czerwcu 2009 roku chór wraz z orkiestrą Klubu Muzyki Współczesnej "Malwa" brał udział w projekcie "Droga św. Pawła".
W 2006 roku chór nagrał swoją pierwszą płytę pt. „Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź" z różnorodną muzyką chóralną, a rok później wraz z chórami Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II wziął udział w nagraniu płyty „Pieśń Rodzin Katyńskich" z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego, która w listopadzie 2008 roku została wydana przez wytwórnię fonograficzną EMI. 
Od początku istnienia Chóru funkcję jego opiekuna z ramienia Senatu UR pełni prof. dr hab. Kazimierz Wiech natomiast jego dyrygentką jest Joanna Gutowska-Kuźmicz.

2009-2012 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: (012) 633 62 45